| Attribute | Value |
|---|---|
| Product Category: | |
| Manufacturer: | Amphenol RF |
| Manufacturer Part Number: | Amphenol RF 135110-R2-18.00 |
| Overall Length: | 18 in |
| Connector End 1: | SMA |
| Connector End 2: | SMA |
| Impedance: | 50 Ω |
| Cable Type: | Hand Formable .141 in |
| Cable Assembly Type: | SMA to SMA |
| Connector End 1 Style: | Str Blkhd Jack |
| Connector End 2 Style: | Str Plug |
| SKU: | AMR135110-R2-18.00 |
135110-R2-18.00
| Heilind Number: | AMR135110-R2-18.00 |
| Manufacturer: | Amphenol RF |
| Manufacturer Number: | 135110-R2-18.00 |
| ECAD Model: |
Description:
SMA Straight Bulkhead Jack to SMA Straight Plug Hand Formable 0.141 Inch 18 in Length 50 Ohms
More >>Specifications
Detailed Description
Easily connect SMA devices with this straight bulkhead jack to straight plug hand-formable cable assembly. Measuring 18 inches in length, it provides flexibility for various setups while ensuring a secure 50-ohm impedance. The hand-formable .141-inch cable type offers easy installation, with SMA connectors on both ends for seamless compatibility. Ideal for wire management in a range of applications, this coaxial cable assembly guarantees reliable signal transmission.

